Чернівецький 

філософсько - правовий 

ліцей № 2

вул. Л. Кобилиці, 88-А, м. Чернівці, 58 003

Тел. / факс (00380372) 55-41-97, тел. (00380372) 55-32-60

E-mail: cvlicey-2@meta.ua , код ЄДРПОУ 14271091

У ліцеї тривають заходи, присвячені Дню землі і тижню екології.

Маленькі дії ведуть до великих змін. Пам'ятайте: сортування сміття - одна з передумов екологічно чистого майбутнього! Ми закликаємо вас бути екологічно свідомими: прибирайте сміття, економте електроенергію, дбайте про навколишнє середовище 🌍 

Серед проведених заходів - участь у Всеукраїнсьому конкурсі плакатів на екологічну тематику, де ліцеїсти здобули багато нагород. 🎨 Вітаємо найкращих!

І місце у номінації "Комікс" - команда учениць 7 класу: Михайлюк Богдана, Степанчук  Аріна, Соколіна Поліна, Калинчук Анастасія, Мартиненко Поліна.

ІІ місце у номінації "Комікс" -  команда учениць 7 класу: Михайлюк Богдана, Степанчук  Аріна, Соколіна Поліна, Калинчук Анастасія, Мартиненко Поліна.

ІІ місце у номінації "Плакат" -  команда учениць 7 класу: Михайлюк Богдана, Степанчук  Аріна, Соколіна Поліна, Калинчук Анастасія, Мартиненко Поліна.

ІІІ місце у номінації "Плакат" - команда учениць 7 класу: Пак Емілія, Олійник Софія.

Два ІІІ місця у номінації "Плакат" - команда учениць 9 класу: Мурга Валерія, Паламарчук Олександра, Салваті - Ботюк Анастасія.

Дбаймо про довкілля - і природа віддячить нам! 🌱💚 #екологія #чистийсвіт #еколіцей"

Профорієнтаційна зустріч з викладачами Державного податкового університету

Навігація у майбутнє: Державний податковий університет

23 квітня відбулась профорієнтаційна зустріч з кандидатом економічних наук, доцентом кафедри обліку та консалтингу, заступником завідувача кафедри з навчально-виховної роботи Гуріною Наталією Валеріївною та заступником декана факультету податкової справи, обліку та аудиту з виховної роботи Кітченко Мариною Іванівною. 

Податковий університет організував  спеціальну профорієнтаційну подію, призначену для старшокласників, які прагнуть дослідити різноманітний світ оподаткування та фінансів.  

Викладачі провели інтерактивний семінар на тему податків для одинадцятикласників та продемонстрували відеопрезентацію університету. 

Також між Чернівецьким філософсько-правовим ліцеєм №2 та Державним податковим університетом було підписано угоду про співпрацю з метою проведення спільних заходів та допомоги у вихованні фінансово-обізнаної молоді. 

Дякуємо викладачам за цікаву подію та призи для переможців вікторини!

Фінал Турніру з фінансової грамотності від Junior achievement

Змагання з фінансової грамотності відбулося 21-22 березня у м.Львові між 10-ма кращими командами України на визначення найсильнішої та найкреативнішої. Хоч ніч у Львові виявилася тяжкою через довготривалу тривогу, команда учнів нашого ліцею у складі Бойко Юлії, Танєвської Яни, Гельчука Артема, Синяк Анастасії та Шевчука Владислава змогли успішно виступити на змаганнях та отримати заслужену нагороду в номінації "Візіонери фінансового ринку". Вітаємо фіналістів Турніру з фінансової грамотності від Junior Achievement Ukraine! Бажаємо успіху в подальших змаганнях і нехай ваші рішення завжди будуть мудрими!

Поетична збірка Катерини Харченко "Голоси" 

Дипломом Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації І ступеня відзначено Харченко Катерину, ученицю 10-А класу, за високі досягнення  у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості під гаслом «Обʼєднаймося ж, брати мої!» Катерина видала свою першу збірку поезій у прозі "Голоси", деякі з ілюстрацій до віршів намалювала учениця 11-Б класу Ксенія Ілларіонова. Працюючи над оформленням збірки, Катерина  також навчилася генерувати зображення з допомогою штучного  інтелекту. Вітаємо Катерину, Ксенію, а також їхню наставницю Галину Іванчук із заслуженою перемогою та високим творчим досягненням! 🎉👏 

Голоси.pdf

Шевченківський тиждень

Україна – це особистості, які формують обличчя її історії. Всього 47 років прожив Тарас Григорович Шевченко, 24 з яких перебував у кріпацтві, 10 — на засланнях, решту — в основному під жандармським наглядом. Проте все, що зробив Великий Кобзар, назавжди залишає його серед живих, утверджує як геніального нашого сучасника і далекоглядного пророка.

Упродовж Шевченківського тижня (06.03 - 12.03) ліцеїсти поглиблено вивчали життєвий та творчий шлях поета, досліджували, які з його текстів стали відомими піснями, переглядали фільми про Кобзаря, декламували вірші... Команди учнів 9-10-их класів демонстрували свої знання під час інтелектуального турніру: вірили й не вірили почутій інформації, складали картини з пазлів, дописували продовження за поданими початками Шевченкових творів, вгадували за пантонімою і навіть готували обід для Шевченка!.. Гармонійно доповнили захід інсценізація від учнів 5 класу, відеокліп 11-Б, декламування вірша (8-Б), пісні на слова Шевченка (8-Б, 10-А). Висловлюємо вдячність усім організаторам, зокрема харизматичній ведучій - учительці  української мови Марині Кондрі!  Було цікаво, динамічно, емоційно!

Гордість ліцею - майбутнє України! 🏆✨

Вітаємо таланових учнів, які здобули перемогу на ІІІ етапі всеукраїнських олімпіад та конкурсів!

Бережний Андрій

ІІ місце на ІІІ етапі Всеукраїнської предметної олімпіади з правознавства

(керівник Андрій Сігітов);

Осіпов Дмитро -

ІІІ місце з правознавства 

(керівник Андрій Сігітов); 

Катерина Харченко - ІІ місце з української мови і літератури (керівник Галина Іванчук). 

Воловик Александра

ІІ місце з англійської мови

(керівник Оксана Гешко).

Харченко Катерина - ІІ місце на ІІІ етапі ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

(керівник Галина Іванчук).

Харченко Катерина - І місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості під гаслом "Об'єднаймося ж, брати мої!"

(керівник Галина Іванчук).

Вітаємо наших переможців та їх вчителів з високими досягненнями! 

Міські змагання з волейболу

Звітуючи про останні результати міських змагань з волейболу, раді повідомити, що ліцейські команди  показали вражаючі результати! 🏐🌟 І збірні команди дівчат, і збірна команда хлопців вибороли друге місце в підсумку захоплюючих поєдинків.

Щиро вітаємо гравців із цим високим досягненням! Ваша перемога - результат виснажливих тренувань, командної взаємодії, мудрих  настанов щодо технік і тактик  від Ніни Бічер і Віктора Сплавського, і, безумовно, це також результат шаленої підтримки вболівальників - учнів і вчителів нашого ліцею. Зичимо кожному з учасників змагань  рішучості і сили волі на шляху до нових  спортивних перемог🥈👏 #Волейбол #Спорт #ЛіцейнаКоманда

День Рідної мови

21 лютого ліцеїсти традиційно відзначили Міжнародний день рідної мови! 📚🎉 Заходи, проведені з нагоди свята рідної мови, нагадали кожному з нас  про важливість та красу українського слова. Мова є основою нашої національної ідентичності. Тож хай вона завжди звучить чисто, мелодійно і впевнено! Бережімо мову, яка нас об'єднує! 🇺🇦💙💛

Десята річниця вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

Сьогодні десята річниця вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. 

20 лютого 2024 року -  трагічною сторінкою в історії України. Масовим розстрілом протестувальників у центрі Києва та вторгненням спецпризначенців на територію Автономної Республіки Крим путінська росія розпочала неоголошену війну проти нашої держави.

Цього дня в самому серці Києва відбулося протистояння між протестувальниками та силовиками режиму.

Небесна Сотня - це 107 учасників Революції Гідності та активістів Майдану, які були вбиті. 

Зараз у небесному війську України вже не сотня, а тисячі незламних, нескорених, незабутніх лицарів світла, ангелів, які разом з славетними пращурами оберігають нас.

Традиційно в ліцеї проведено тиху акцію "Ангели пам'яті" та класні тематичні години. Пам'ятаймо минуле й вбережімо майбутнє!

Зустріч із Героєм України Володимиром Жемчуговим

Як починалася війна?

У ліцеї відбулася зустріч із Героєм України Володимиром Жемчуговим — українським партизаном, учасником російсько-української війни з 2014 року.  Повертаючись із диверсійного завдання, Володимир підірвався на розтяжці, внаслідок чого втратив зір і обидві руки. Пораненим потрапив у російський полон. Вижив після допитів і 11 місяців перебування в тюрмі. Завдяки зусиллям рідних повернувся в Україну після одного з обмінів полоненими, лікувався в Німеччині. Позбавлений можливості воювати фізично, продовжує боротьбу з ворогом на інформаційному фронті.

Старшокласники цікавилися життям Володимира в полоні, запитували, чи не боявся партазанити, активно брали автографи. До речі, Олена і Володимир Жемчугови поповнили новими книгами про українсько-російську війну не тільки ліцейську, а й домашні бібліотеки учнів і вчителів ліцею. Наші ліцеїсти вкотре переконалися у важливості знання власної історії та необхідності спілкуватися українською мовою, дивувалися силі духу й витривалості українців, а також пересвідчилися в  значенні підтримки рідних.

Інтегрований урок з фізики 📚та фізичної культури🏐

"Життя вимагає руху!!!"

Учителька фізики Тетяна Москалу та вчителька фізичної культури Ніна Бічер провели 30.01 інтегрований урок фізики та фізичної культури «Життя вимагає руху!!!» Нетипове поєднання, правда ж?

Учні 10-А класу взяли участь у п’ятьох спортивних естафетах. Виконували їх, вирішуючи практичні завдання з теми "Механічний рух". Десятикласники мали унікальну можливість поєднати теоретичні знання із практичними навичками,  наглядно демонструючи вивчене в реальному житті.

День пам'яті героїв Крут

29 січня учні 10-б класу провели для ліцеїстів мінілекцію, присвячену Дню пам'яті героїв Крут.  10-класники ділилися історією та значенням бою під Крутами. Більш детально про оборонну операцію, яка зупинила на кілька днів наступ ворожих сил (армії більшовиків), учні дізналися впродовж дня на уроках історії від учителів Тетяни Шейчук і Руслана Іванюка.

Битва під Крутами символізує патріотизм, стійкість і самопожертву української молоді в боротьбі за державність.  

Сьогодні, як і 106 років тому, українці продовжують тримати оборону від російської навали.

День Соборності України 

Сьогодні в ліцеї ми відзначаємо День Соборності, коли наше серце б'ється в ритмі великої історії України. Державне свято, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році на Софійському майдані в Києві, асоціюється в нас з подіями 1990 року, коли вперше мешканці Києва, Львова й Івано-Франківська, представники донецької,  харківської, буковинської делегацій утворили живий ланцюг соборності. Нехай цей день, наповнений гордістю за наш народ, надихає нас, українців, бути терплячими і  сильними. Разом ми будуємо майбутнє, тому кожна наша дія має бути кроком до єдності та процвітання! 🇺🇦✨