Чернівецький 

філософсько - правовий 

ліцей № 2

вул. Л. Кобилиці, 88-А, м. Чернівці, 58 003

Тел. / факс (00380372) 55-41-97, тел. (00380372) 55-32-60

E-mail: cvlicey-2@meta.ua , код ЄДРПОУ 14271091

ТОП - ПОДІЇ

Вітання Харченко Катерині з перемогою у V етапі XXIII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

Харченко Катерина, учениця 10-А класу ліцею, відповідно до наказу №445 Міністерства освіти і науки України від 03.04.2024  визнана переможницею IV етапу XXIII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у номінації «Література» . 

Цей конкурс є одним з найбільш престижних в Україні. Він сприяє розвитку творчих здібностей учнів, стимулює їхній інтелектуальний розвиток та підвищує мотивацію до навчання. Також конкурс учнівської творчості дозволяє виявити талановитих учнів та відзначити їх досягнення. Щороку, починаючи з 2002, по 27 учасників у 3 номінаціях «Література», «Історія України і державотворення», «Образотворче мистецтво» стають переможцями фінального етапу.

Катерино, перемога у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості  під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої! «ще раз засвідчує високий рівень твоїх творчих здібностей та навчальних досягнень. Пишаємося цією перемогою і віримо, що перша збірка поезій у прозі «Голоси», опублікована з нагоди участі в конкурсі,  стане вдалим стартом у твоїй письменницькій кар’єрі! Так тримати! Успіху тобі і твоїй наставниці - Галині Іванчук!

Вітаємо переможців ІІІ регіонального конкурсу наукових робіт, учениць 10-А класу Юліанну Кілару і Софію Рачук та їх наукового керівника Андрія Івановича Сігітова. Бажаємо вам подальших успіхів у цій сфері!

Участь у VII регіональному турнірі з правознавства  "NATUS VINCERE"

05.04. 2024 року у м. Тернопіль, на юридичному факультеті Західноукраїнського національного університету відбувся VІI Відкритий Західноукраїнський інтелектуальний турнір «NATUS VINCERE» на кубок ректора ЗУНУ.  Турнір проводився для учнів 10-11-х класів закладів загальної середньої освіти, студентів 1-2 курсів коледжів як командні змагання між тими, хто вміє висловлювати й обґрунтовувати свою позицію з приводу тієї чи іншої проблеми та довести її в наукових дискусіях – раундах. Вітаємо команду Чернівецького філософсько-правового ліцею N 2, у складі Андрія Бережного, Юлії Бойко, Ангеліни Булеги, Анастасії Синяк та Яни Таневської, з успішною участю у турнірі Natus Vincere , яка в напруженій боротьбі посіла 9 загальнокомандне місце в номінації «право» серед 36 команд учасниць. Особлива подяка вчителю історії ліцею Шейчук Тетяні Михайлівні, яка організувала і згуртувала учнів, готувала їх до турніру. Команда нагороджена Почесною грамотою, яку вручили у сховищі університету, в умовах повітряної тривоги, що в той час лунала над Тернополем. Загалом ліцеїсти проявили високий командний дух, згуртованість і високі інтелектуальні здібності. Особиста подяка капітану команди Андрію Бережному, який на відмінно впорався зі своїми капітанськими обовʼязками.

Учнівський інноваційний бізнес-хаб започаткували у рамках Меморандуму про співпрацю між управлінням освіти Чернівецької міської ради та економічним факультетом Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Було проведено дев’ять зустрічей для учнів 9-11 класів. Лекції протягом двох місяців проводили викладачі економічного факультету ЧНУ ім. Ю .Федьковича. Участь у проєкті взяли учні 10-х класів, Бойко Юлія, Танєвська Яна, Синяк Анастасія, Горбулінська Наталія та Биндю Станіслав.  Дякуємо організаторам за цінний досвід та цікаву інформацію!

Профорієнтаційна зустріч з керівництвом факультету кібербезпеки Харківського Національного університету внутрішніх справ

04 квітня 2024 року,  з 12:20 до 13:05, в аудиторії № 3 ліцею відбувся профорієнтаційний онлайн-захід на платформі ZOOM, а саме зустріч учнів 10-11-их класів з керівництвом Факультету Кіберполіції Харківського національного університету внутрішніх справ. Учні мали можливість отримати вичерпну інформацію про умови вступу, специфіку організації навчання, особливості здобуття майбутньої професії та перспективи, які відкриваються після працевлаштування випускників Харківському національного університету внутрішніх справ.

Фінал Турніру з фінансової грамотності від Junior achievement

Змагання з фінансової грамотності відбулося 21-22 березня у м.Львові між 10-ма кращими командами України на визначення найсильнішої та найкреативнішої. Хоч ніч у Львові виявилася тяжкою через довготривалу тривогу, команда учнів нашого ліцею у складі Бойко Юлії, Танєвської Яни, Гельчука Артема, Синяк Анастасії та Шевчука Владислава змогли успішно виступити на змаганнях та отримати заслужену нагороду в номінації "Візіонери фінансового ринку". Вітаємо фіналістів Турніру з фінансової грамотності від Junior Achievement Ukraine! Бажаємо успіху в подальших змаганнях і нехай ваші рішення завжди будуть мудрими!

Шевченківський тиждень

Україна – це особистості, які формують обличчя її історії. Всього 47 років прожив Тарас Григорович Шевченко, 24 з яких перебував у кріпацтві, 10 — на засланнях, решту — в основному під жандармським наглядом. Проте все, що зробив Великий Кобзар, назавжди залишає його серед живих, утверджує як геніального нашого сучасника і далекоглядного пророка.

Упродовж Шевченківського тижня (06.03 - 12.03) ліцеїсти поглиблено вивчали життєвий та творчий шлях поета, досліджували, які з його текстів стали відомими піснями, переглядали фільми про Кобзаря, декламували вірші... Команди учнів 9-10-их класів демонстрували свої знання під час інтелектуального турніру: вірили й не вірили почутій інформації, складали картини з пазлів, дописували продовження за поданими початками Шевченкових творів, вгадували за пантонімою і навіть готували обід для Шевченка!.. Гармонійно доповнили захід інсценізація від учнів 5 класу, відеокліп 11-Б, декламування вірша (8-Б), пісні на слова Шевченка (8-Б, 10-А). Висловлюємо вдячність усім організаторам, зокрема харизматичній ведучій - учительці  української мови Марині Кондрі!  Було цікаво, динамічно, емоційно!

Зустріч з випускниками

20 лютого 2024 року, за планом професійної орієнтації учнів "Твоя майбутня професія", відбулася зустріч учнів 10-их та 11-х класів з доцентом кафедри криміналістики Харківського Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, кандидатом медичних наук, судово-медичним експертом вищої категорії Бондаренком Владиславом Вікторовичем. Випускники дізналися про правила вступу та умови навчання у ВУЗі, а також прослухали лекцію з основ криміналістики.

Поетична збірка Катерини Харченко "Голоси" 

Дипломом Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації І ступеня відзначено Харченко Катерину, ученицю 10-А класу, за високі досягнення  у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості під гаслом «Обʼєднаймося ж, брати мої!» Катерина видала свою першу збірку поезій у прозі "Голоси", деякі з ілюстрацій до віршів намалювала учениця 11-Б класу Ксенія Ілларіонова. Працюючи над оформленням збірки, Катерина  також навчилася генерувати зображення з допомогою штучного  інтелекту. Вітаємо Катерину, Ксенію, а також їхню наставницю Галину Іванчук із заслуженою перемогою та високим творчим досягненням! 🎉👏

Голоси.pdf

Зустріч із Героєм України Володимиром Жемчуговим

Як починалася війна?


У ліцеї відбулася зустріч із Героєм України Володимиром Жемчуговим — українським партизаном, учасником російсько-української війни з 2014 року.  Повертаючись із диверсійного завдання, Володимир підірвався на розтяжці, внаслідок чого втратив зір і обидві руки. Пораненим потрапив у російський полон. Вижив після допитів і 11 місяців перебування в тюрмі. Завдяки зусиллям рідних повернувся в Україну після одного з обмінів полоненими, лікувався в Німеччині. Позбавлений можливості воювати фізично, продовжує боротьбу з ворогом на інформаційному фронті.

Старшокласники цікавилися життям Володимира в полоні, запитували, чи не боявся партазанити, активно брали автографи. До речі, Олена і Володимир Жемчугови поповнили новими книгами про українсько-російську війну не тільки ліцейську, а й домашні бібліотеки учнів і вчителів ліцею. Наші ліцеїсти вкотре переконалися у важливості знання власної історії та необхідності спілкуватися українською мовою, дивувалися силі духу й витривалості українців, а також пересвідчилися в  значенні підтримки рідних.